• (+48) 796-161-303
  • kancelaria@mir-consulting.pl
  • Facebook

Kompleksowy program rozwijania kompetencji kluczowych uczniów skierowany do kadr zarządzających placówek oświatowych w województwie WIELKOPOLSKIM


„Wypracowane w ramach projektu i wdrożone szczegółowe plany i programy doradcze oraz plany wspomagania z diagnozą przekazane przez uczestników”

Data wpisu: 27.04.2021 r.

Szanowni Państwo,
Przedstawiamy szczegółowe palny i programy doradcze: POBIERZ PLIK

 


„Kompleksowy program rozwijania kompetencji kluczowych skierowany do kadr zarządzających placówek oświatowych w województwie WIELKOPOLSKIM”

Data wpisu: 28.09.2020 r.

Szanowni Państwo,
Przedstawiamy harmonogramy działań realizowanych w ramach projektu:
1. Harmonogramy działań realizowanych w ramach projektu
2. Harmonogram spotkań indywidualnych
3. Harmonogram zjazdów


„Kompleksowy program rozwijania kompetencji kluczowych skierowany do kadr zarządzających placówek oświatowych w województwie WIELKOPOLSKIM”

Data wpisu: 05.07.2019 r.

Szanowni Państwo,

Działania w ramach naszych projektów realizowanych na zlecenie MEN wpisują się w politykę oświatową ministerstwa. Kompetencje kluczowe są elementem zaplanowanych przez MEN na rok szkolny 2019/2020 podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa:

https://www.gov.pl/web/edukacja/podstawowe-kierunki-realizacji-polityki-oswiatowej-panstwa-w-roku-szkolnym-20192020?fbclid=IwAR1OeKzWLk6AlQWRvUrmWU92ym_nCJJTgzStIFmYVELykteNhmQgLl-G-S8

 


 

„MIR CONSULTING Szymon Mironowicz” rozpoczęło na terenie województwa wielkopolskiego realizację projektu pn. ,,Kompleksowy program rozwijania kompetencji kluczowych uczniów skierowany do kadr zarządzających placówek oświatowych w województwie wielkopolskim”, finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach konkursu nr POWR.02.10.00-IP.02-00-006/17 ,,Szkolenie i doradztwo dotyczące rozwijania kompetencji kluczowych uczniów niezbędnych do poruszania się na rynku pracy dla dyrektorów, wicedyrektorów i innych osób pełniących funkcje kierownicze w szkole”.

Projekt wpisuje się w politykę oświatową – zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej „Kształtowanie u uczniów kompetencji kluczowych” będzie podlegało w zbliżającym się roku szkolnym monitorowaniu przez Kuratorów Oświaty.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji dyrektorów, wicedyrektorów, kierowników zespołów przedmiotowych oraz kierowników świetlic szkolnych ze szkół/przedszkoli z terenu województwa w zakresie wykorzystania systemu wspomagania rozwoju kompetencji kluczowych uczniów niezbędnych do poruszania się na rynku pracy, nauczania eksperymentalnego, właściwych postaw uczniów oraz metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia poprzez wdrożenie programów szkoleniowo-doradczych wraz z obudową metodyczną, wypracowanych w ramach projektu pozakonkursowego ORE.

Grupa docelowa: dyrektorzy, wicedyrektorzy, kierownicy zespołów przedmiotowych oraz kierownicy świetlic szkół/przedszkoli z terenu województwa wielkopolskiego (min 50% osób pracujących na terenie gmin wiejskich i wiejsko-miejskich, przy czym z jednej szkoły udział może wziąć jedna osoba).

W ramach projektu zaplanowano :
1. Szkolenia dla kadry kierowniczej w trzech zjazdach stacjonarnych (każdy zjazd trwa 3 dni – łącznie 72 godziny dydaktyczne) – od listopada 2018r. do czerwca 2019r. Zajęcia prowadzone będą przez wysoko wykwalifikowaną kadrę trenerską, w tym praktyków – aktywnych i byłych dyrektorów szkół, znających specyfikę i perspektywę pracy w placówkach oświatowych, szczegółowy program szkoleń – dostosowany do potrzeb i oczekiwań uczestników. Szkolenia – w miastach powiatowych/wojewódzkich, zapewniamy bezpłatny nocleg i całodzienne wyżywienie
2. Zorganizowanie przez uczestników szkoleń procesu wspomagania w placówce, w której są zatrudnieni – w okresie od 1 września 2019 r do 30 czerwca 2020 r. Proces będzie wspierany przez doradców oraz w ramach zorganizowanych sieci współpracy. Każdy uczestnik otrzyma 24 godz/os. indywidualnego doradztwa wspomagającego w miejscu pracy. Zadaniem doradcy będzie pomoc uczestnikom przy przygotowaniu rozwiązań ewentualnych problemów, organizacyjnych lub dydaktyczno-wychowawczych, wskazuje literaturę przedmiotu, przykłady dobrych praktyk.

Z projektu wykluczeni są dyrektorzy szkół/przedszkoli/placówek przewidzianych do likwidacji oraz szkół/przedszkoli, które zostały objęte wsparciem w zakresie wspomagania w ramach projektów pozakonkursowych ORE oraz projektów konkursowych realizowanych w Działaniu 2.10 PO WER dot: szkolenia i doradztwa dla pracowników systemu wspomagania pracy szkoły i organów prowadzących

Strona MEN: (https://efs.men.gov.pl/wiadomosci/zaktualizowane-zestawienie-szkol-i-placowek-objetych-wsparciem-i-planowanych-do-objecia-wsparciem-w-ramach-dzialania-2-10-po-wer-wysoka-jakosc-systemu-oswiaty-typy-operacji-1-2-i-3-stan-na-dzien/)

Termin rozpoczęcia rekrutacji – 01.08.2018r.

Rekrutacja ma charakter ciągły do momentu zrekrutowania wszystkich grup.