• (+48) 796-161-303
 • kancelaria@mir-consulting.pl
 • Facebook

Bon na cyfryzację – wsparcie przedsiębiorców na obszarze całego kraju

 • Bon na cyfryzację – wsparcie przedsiębiorców na obszarze całego kraju

  Bon na cyfryzację – wsparcie przedsiębiorców na obszarze całego kraju

  Od dnia 20.09.2021r. rusza nabór wniosków na dofinansowanie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu całej Polski na projekty polegające na zakupie licencji oprogramowania, usługi informatyczne i sprzęt cyfrowy. Preferowane będą te branże, które szczególnie ucierpiały przez pandemię COVID-19, tzn. wymienione w ustawie z 2 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem… (Dz. U. 2020 poz. 374 z późn. zm.).

  Celem projektu w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020 jest wsparcie działań cyfryzacji w przedsiębiorstwach, które pomogą zminimalizować skutki ograniczeń związanych z COVID-19. Możliwy będzie zakup lub licencjonowanie oprogramowania, usług niezbędnych do wdrożenia cyfryzacji, oraz w ograniczonym zakresie środków trwałych niezbędnych do wdrożenia cyfryzacji i dostosowania modelu działalności w przedsiębiorstwach w czasie pandemii.

   

  Dofinansowanie będzie można uzyskać na:

  • zakup usług programistycznych lub/i oprogramowania gotowego, w tym w formie licencji (z wyłączeniem standardowego oprogramowania biurowego czy księgowego) w celu opracowania lub wprowadzenia rozwiązania cyfryzacyjnego – komponent obligatoryjny projektu, o minimalnej wartości wydatków kwalifikowalnych 60 tys. PLN,
  • zakup środków trwałych, w tym maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego lub związanego z przesyłem lub magazynowaniem danych, środków niskocennych, lub/i usług doradczych (w tym branżowych, technologicznych, biznesowych, prawnych) lub/i szkoleniowych w celu wdrożenia rozwiązania cyfryzacyjnego – komponent fakultatywny projektu, o maksymalnej wartości wydatków kwalifikowalnych 150 tys. PLN.

   

  Zasady finansowania:

  • możliwy poziom maksymalny dofinansowania wydatków kwalifikowanych to 85% (w ramach limitu pomocy de minimis),
  • maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu – 300 tys. PLN, dofinansowanie 255 tys. PLN.

   

   

  Rozpoczęcie naboru wniosków: 20 września 2021 r.

  Zakończenie naboru wniosków: 20 października 2021 r.

   

   

  Kontakt w sprawie udziału w programie: